Aktualności

          • Dzień Dziecka w klasie 7b

            /07.06.2026/

            Jak spędziliście Dzień Dziecka? My, czyli uczniowie klasy 7b, jak zwykle ciekawie, radośnie i beztrosko! Popłynęliśmy w rejs statkiem po Kisajnie. To już u nas tradycja. Takie rejsy odbywamy na początku każdego roku szkolnego i tuż przed wakacjami, czyli na tydzień, dwa przed zakończeniem roku. Lubimy zwłaszcza tę drugą opcję, bo cieszy nas perspektywa dwumiesięcznego odpoczynku od szkoły, ciepłych, słonecznych dni i cudownego, wakacyjnego nicnierobienia. Mieliśmy  tego namiastkę właśnie 1 czerwca, kiedy to wylegując się w słońcu na pokładzie statku, snuliśmy wakacyjne plany, podziwialiśmy mazurskie widoki i po prostu cieszyliśmy się swoim towarzystwem.  A po skończonym rejsie na plaży przy hotelu „Europa” mogliśmy wspólnie pograć w piłkę, wystawić twarz do słońca,  a potem uraczyć się znakomitą, prawdziwie włoską pizzą. To był naprawdę udany Dzień Dziecka!

          • Ostatnia wspólna przygoda klasy 3a i 3 c

            /07.06.2026/

            Trzydniowa wycieczka do Mikoszewa była pięknym zwieńczeniem wspólnych lat nauki uczniów klasy 3 a i 3 c. Spacer nad morzem w Stegnie, warsztaty slime, zabawy integracyjne, dyskoteka, ognisko, zwiedzanie Gdańska i ZOO oraz przejażdżka kolejką wąskotorową do Sztutowa dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Był czas na integrację, wspólną zabawę, pamiątki i rozmowy.

             

            Wróciliśmy pozytywnie zmęczeni, ale szczęśliwi, bogatsi o nowe doświadczenia, znajomości i wspomnienia, które na długo pozostaną w naszych sercach.

          • Zdrowe życie - pierwsza pomoc

            /05.06.2026/

            Klasa 6b podjęła się ostatniego zadania realizowanego w ramach innowacji „ Zdrowe życie -pierwsza pomoc”. Uczniowie przygotowali tablicę przedstawiającą ilość cukru w produktach, które często jedzą dzieci. To ile cukru jest w niektórych słodyczach -wywołało zaskoczenie w oczach uczniów. Po tej lekcji większość z nich ( jak stwierdzili sami) będzie unikać niektórych słodyczy.Tablica została powieszona przed stołówką szkolną celem uświadomienia innych -ile cukru jest w produktach.

          • WYCIECZKA KLASY 2 B

            /03.06.2026/

            1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa 2b wybrała się na wycieczkę do Urwitałtu, do Centrum Bioróżnorodności KUMAK. Zwiedzaliśmy wystawę i wzięliśmy udział w warsztatach pt. „Kto mieszka w oczku wodnym?” Uzbrojeni w lupki i szkła powiększające popatrzyliśmy w oczy larwy ważki, błotniarki stawowej, pijawki ślimaczej, rozwielitki, stułbi i wielu innych, ciekawych stworzeń, żyjących w środowisku wodnym. Obserwowaliśmy gryzonie, owady, ryby, kumaki i żółwie. Później były zabawy na placu zabaw i ognisko z kiełbaskami. To była wspaniała przygoda!

          • Dzień Dziecka

            /03.06.2026/

            To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń! Z okazji Dnia Dziecka nasi uczniowie wybrali się na wyjątkową wyprawę, która na długo pozostanie w ich pamięci.

            Główną atrakcją świętowania był rejs statkiem po jeziorze Niegocin. Dla wielu była to prawdziwa, żeglarska przygoda! Dzieci z zachwytem podziwiały piękne mazurskie krajobrazy, uczyły się wypatrywać ptaków wodnych i z radością łapały krople wody rozbijające się o burtę. Pogoda dopisała idealnie – słońce i lekki wiatr stworzyły doskonałe warunki do rejsu.

            Jak na prawdziwe święto przystało, nie mogło zabraknąć też słodkiego akcentu! Po zejściu na ląd wszyscy ruszyliśmy na pyszne, rzemieślnicze lody. Wybór smaków był ogromny, a uśmiechy od ucha do ucha na umorusanych buziach mówiły same za siebie. 🥰

          • Wyprawka do klasy 1

            /03.06.2026/

            Drodzy Rodzice, kochani przyszli Pierwszoklasiści! 🏫

            Choć przed nami jeszcze wakacje, my już powoli szykujemy się na Wasze przybycie. Wiemy, że start w szkole to wielkie emocje, dlatego chcemy Wam ułatwić przygotowania.

            Przygotowaliśmy dla was listę niezbędnych rzeczy, zeszytów i przyborów szkolnych. 

            I najważniejsze: już teraz odliczamy dni do września! 🥰 Nasze korytarze bez Was są zdecydowanie zbyt ciche. Nie możemy się doczekać Waszych uśmiechów, energii i wspólnego odkrywania świata. Zrobimy wszystko, abyście czuli się u nas wspaniale i bezpiecznie.

            Odpoczywajcie, łapcie słońce i... do zobaczenia po wakacjach! 👋☀️

          • Zbiórka dla giżyckiego kociętnika

            /03.06.2026/

            Dziękujemy całej społeczności Siódemki za udział w zbiórce dla kociętnika. Po raz kolejny nas nie zawiedliście i pokazaliście, jak wielkie serca macie dla zwierząt. Dzięki Waszemu wsparciu udało się zebrać dary dla podopiecznych Stowarzyszenia Brat Kot. Dziękujemy za zaangażowanie, hojność i każdy przekazany dar. Szkolne Koło Wolontariatu

          • Klasa 4b w „Podlaskiej Toskanii” i Stańczykach!

            /02.06.2026/

            29.05. klasa 4b wyruszyła na podbój przepięknych zakątków regionu. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w malowniczej „Podlaskiej Toskanii”. Uczniowie mieli okazję zwiedzić tutejsze zoo i stanąć oko w oko z jego mieszkańcami. Największą frajdę sprawiło wszystkim karmienie zwierząt – marchewki znikały w mgnieniu oka! Po tylu emocjach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i tradycyjne ognisko. Zapach pieczonych kiełbasek roznosił się po całej okolicy, a wspólny posiłek na świeżym powietrzu smakował wybornie. Na czwartoklasistów czekał jeszcze wielki, dmuchany zamek, w którym skokom i salwom śmiechu nie było końca. Ostatnim punktem naszej wyprawy były zabytkowe mosty w Stańczykach.