Aktualności

          • Dzień Dziecka w klasie 7b

            /07.06.2026/

            Jak spędziliście Dzień Dziecka? My, czyli uczniowie klasy 7b, jak zwykle ciekawie, radośnie i beztrosko! Popłynęliśmy w rejs statkiem po Kisajnie. To już u nas tradycja. Takie rejsy odbywamy na początku każdego roku szkolnego i tuż przed wakacjami, czyli na tydzień, dwa przed zakończeniem roku. Lubimy zwłaszcza tę drugą opcję, bo cieszy nas perspektywa dwumiesięcznego odpoczynku od szkoły, ciepłych, słonecznych dni i cudownego, wakacyjnego nicnierobienia. Mieliśmy  tego namiastkę właśnie 1 czerwca, kiedy to wylegując się w słońcu na pokładzie statku, snuliśmy wakacyjne plany, podziwialiśmy mazurskie widoki i po prostu cieszyliśmy się swoim towarzystwem.  A po skończonym rejsie na plaży przy hotelu „Europa” mogliśmy wspólnie pograć w piłkę, wystawić twarz do słońca,  a potem uraczyć się znakomitą, prawdziwie włoską pizzą. To był naprawdę udany Dzień Dziecka!

          • Ostatnia wspólna przygoda klasy 3a i 3 c

            /07.06.2026/

            Trzydniowa wycieczka do Mikoszewa była pięknym zwieńczeniem wspólnych lat nauki uczniów klasy 3 a i 3 c. Spacer nad morzem w Stegnie, warsztaty slime, zabawy integracyjne, dyskoteka, ognisko, zwiedzanie Gdańska i ZOO oraz przejażdżka kolejką wąskotorową do Sztutowa dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Był czas na integrację, wspólną zabawę, pamiątki i rozmowy.

             

            Wróciliśmy pozytywnie zmęczeni, ale szczęśliwi, bogatsi o nowe doświadczenia, znajomości i wspomnienia, które na długo pozostaną w naszych sercach.

          • Zdrowe życie - pierwsza pomoc

            /05.06.2026/

            Klasa 6b podjęła się ostatniego zadania realizowanego w ramach innowacji „ Zdrowe życie -pierwsza pomoc”. Uczniowie przygotowali tablicę przedstawiającą ilość cukru w produktach, które często jedzą dzieci. To ile cukru jest w niektórych słodyczach -wywołało zaskoczenie w oczach uczniów. Po tej lekcji większość z nich ( jak stwierdzili sami) będzie unikać niektórych słodyczy.Tablica została powieszona przed stołówką szkolną celem uświadomienia innych -ile cukru jest w produktach.

          • WYCIECZKA KLASY 2 B

            /03.06.2026/

            1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa 2b wybrała się na wycieczkę do Urwitałtu, do Centrum Bioróżnorodności KUMAK. Zwiedzaliśmy wystawę i wzięliśmy udział w warsztatach pt. „Kto mieszka w oczku wodnym?” Uzbrojeni w lupki i szkła powiększające popatrzyliśmy w oczy larwy ważki, błotniarki stawowej, pijawki ślimaczej, rozwielitki, stułbi i wielu innych, ciekawych stworzeń, żyjących w środowisku wodnym. Obserwowaliśmy gryzonie, owady, ryby, kumaki i żółwie. Później były zabawy na placu zabaw i ognisko z kiełbaskami. To była wspaniała przygoda!

          • Dzień Dziecka

            /03.06.2026/

            To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń! Z okazji Dnia Dziecka nasi uczniowie wybrali się na wyjątkową wyprawę, która na długo pozostanie w ich pamięci.

            Główną atrakcją świętowania był rejs statkiem po jeziorze Niegocin. Dla wielu była to prawdziwa, żeglarska przygoda! Dzieci z zachwytem podziwiały piękne mazurskie krajobrazy, uczyły się wypatrywać ptaków wodnych i z radością łapały krople wody rozbijające się o burtę. Pogoda dopisała idealnie – słońce i lekki wiatr stworzyły doskonałe warunki do rejsu.

            Jak na prawdziwe święto przystało, nie mogło zabraknąć też słodkiego akcentu! Po zejściu na ląd wszyscy ruszyliśmy na pyszne, rzemieślnicze lody. Wybór smaków był ogromny, a uśmiechy od ucha do ucha na umorusanych buziach mówiły same za siebie. 🥰

          • Wyprawka do klasy 1

            /03.06.2026/

            Drodzy Rodzice, kochani przyszli Pierwszoklasiści! 🏫

            Choć przed nami jeszcze wakacje, my już powoli szykujemy się na Wasze przybycie. Wiemy, że start w szkole to wielkie emocje, dlatego chcemy Wam ułatwić przygotowania.

            Przygotowaliśmy dla was listę niezbędnych rzeczy, zeszytów i przyborów szkolnych. 

            I najważniejsze: już teraz odliczamy dni do września! 🥰 Nasze korytarze bez Was są zdecydowanie zbyt ciche. Nie możemy się doczekać Waszych uśmiechów, energii i wspólnego odkrywania świata. Zrobimy wszystko, abyście czuli się u nas wspaniale i bezpiecznie.

            Odpoczywajcie, łapcie słońce i... do zobaczenia po wakacjach! 👋☀️

          • Zbiórka dla giżyckiego kociętnika

            /03.06.2026/

            Dziękujemy całej społeczności Siódemki za udział w zbiórce dla kociętnika. Po raz kolejny nas nie zawiedliście i pokazaliście, jak wielkie serca macie dla zwierząt. Dzięki Waszemu wsparciu udało się zebrać dary dla podopiecznych Stowarzyszenia Brat Kot. Dziękujemy za zaangażowanie, hojność i każdy przekazany dar. Szkolne Koło Wolontariatu

          • Klasa 4b w „Podlaskiej Toskanii” i Stańczykach!

            /02.06.2026/

            29.05. klasa 4b wyruszyła na podbój przepięknych zakątków regionu. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w malowniczej „Podlaskiej Toskanii”. Uczniowie mieli okazję zwiedzić tutejsze zoo i stanąć oko w oko z jego mieszkańcami. Największą frajdę sprawiło wszystkim karmienie zwierząt – marchewki znikały w mgnieniu oka! Po tylu emocjach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i tradycyjne ognisko. Zapach pieczonych kiełbasek roznosił się po całej okolicy, a wspólny posiłek na świeżym powietrzu smakował wybornie. Na czwartoklasistów czekał jeszcze wielki, dmuchany zamek, w którym skokom i salwom śmiechu nie było końca. Ostatnim punktem naszej wyprawy były zabytkowe mosty w Stańczykach.

          • 2A w Kolej na Klocki

            /28.05.2026/

            Dziś klasa 2a wzięła udział w wyjątkowej wycieczce do Ełku . Podróż rozpoczęliśmy pociągiem, co już było dla uczniów dużą atrakcją. Na miejscu dzieci uczestniczyły w kreatywnych warsztatach z klocków LEGO, rozwijając swoją wyobraźnię, współpracę i zdolności konstrukcyjne.

          • Uczniowie z 2d odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Giżycku

            /28.05.2026/

            W czwartek uczniowie klasy 2d odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Giżycku. Była to nie tylko bardzo cenna lekcja bezpieczeństwa, ale także możliwość poznania z bliska, czym jest i na czym polega policyjna służba. Podczas spotkania uczniowie omówili zasady bezpieczeństwa oraz poznali specjalistyczny sprzęt policyjny. Uczniowie pobierali odciski palców, obejrzeli policyjne pojazdy oraz sprawdzili jak działa miernik prędkości. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, zaangażowanie oraz poświęcony czas

          • Bezpieczni nad wodą! Wyjątkowe szkolenie ratowników MSR w naszej szkole

            /28.05.2026/

            Majowe słońce coraz mocniej przypomina nam o zbliżających się wakacjach, a to idealny moment, aby zadbać o bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. 26 maja 2026 roku w naszej szkole odbyły się niezwykle ważne i angażujące zajęcia z zakresu bezpieczeństwa na wodzie. Poprowadzili je doświadczeni profesjonaliści z Mazurskiej Służby Ratowniczej.Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Szkolenia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych z zakresu Bezpieczeństwa na wodzie.To nie był zwykły, nudny wykład! Zajęcia miały w pełni interaktywną formę. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym uczniowie zostali podzieleni na małe grupy, w których pod czujnym okiem instruktorów mogli samodzielnie przećwiczyć m.in. uciski klatki piersiowej na fantomach oraz z bliska obejrzeć sprzęt ratujący życie.Serdecznie dziękujemy ratownikom z Mazurskiej Służby Ratowniczej za profesjonalne przeprowadzenie szkoleń, ogromną cierpliwość i przekazanie wiedzy, która w przyszłości może uratować komuś życie. Dzięki Wam czujemy się znacznie lepiej przygotowani do nadchodzącego lata!

          • Smakowite warsztaty

            /26.05.2026/

            W ramach zajęć kulinarnych „Smakowite Warsztaty”  uczniowie klas 5–8 przygotowali lekkie, zdrowe i pełne witamin desery owocowe oraz deskę smaków z warzywami. 

            Takie spotkania to świetna okazja do rozwijania umiejętności kulinarnych, a także poszerzania wiedzy o zasadach zdrowego odżywiania. Przygotowane potrawy pokazują, że deser może być nie tylko pyszny, ale również wartościowy – bez dodatku cukru i utwardzonych tłuszczów roślinnych. 

             

          • Zabawa w Id

            /26.05.2026/

            Ale to był świetny dzień! 

            Klasa 1D spędziła dziś fantastyczny czas na wyjeździe integracyjnym w sali zabaw Hop w Ełku. Było mnóstwo śmiechu, ruchu i świetnej zabawy – trampoliny, dmuchańce, zjeżdżalnie oraz gry pikselowe dostarczyły wszystkim mnóstwo radości 

            W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego był to zasłużony wyjazd

          • Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w Czwórboju

            /26.05.2026/

            Dzisiaj ( 26.05.26r.)  obyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w Olecku. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, osiągając wysokie miejsca w klasyfikacji drużynowej.

            Dziewczęta wywalczyły znakomite III  miejsce, natomiast chłopcy zakończyli rywalizację na V pozycji. 

            W skład drużyny dziewcząt weszły: Lena Czepaniewska, Klaudia Jaczun, Łucja Orczyc-Musiałek, Julia Słowikowska, Julia Uszyłło oraz Pola Witak.

            Natomiast szeregi drużyny chłopięcej zasilili: Dominik Binkul, Jakub Jarosz, Wojciech Masłowski, Mikołaj Motyka, Szymon Szeląg, Michał Uszkiewicz oraz Wiktor Wojciechowski.

            Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy, zaangażowania oraz osiągniętych wyników.

            Opiekę i przygotowanie do zawodów zapewnili nauczyciele wychowania fizycznego - Elżbieta Charzyńska i Jarosław Józwik. Serdecznie dziękujemy za włożoną pracę i gratulujemy sukcesów. 

          • Ogniem Malowane - Id

            /26.05.2026/

            Klasa 1d odwiedziła pracownię ceramiczną Ogniem Malowane, gdzie z okazji Dnia Matki własnoręcznie wykonała gliniane miseczki. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem tworzyli wyjątkowe upominki, które wręczą swoim mamom jako wyraz miłości i wdzięczności. To była nie tylko świetna zabawa, ale też piękna lekcja kreatywności i serca włożonego w przygotowanie prezentu 

          • Rowerowy maj

            /22.05.2026/

            Piękna kampania aktywnej drogi do szkoły powoli dobiega końca. Pozostał ostatni tydzień na pokazanie jak można aktywnie dojeżdżać do szkoły niezależnie od pogody. Liczą się tylko chęci. Nasi uczniowie do tej pory pokazali, że potrafią bezpiecznie dotrzeć na lekcje oraz wspólnie walczyć o wygraną. Rowery wokół szkoły są wszędzie i to pokazuje, że dajemy radę.Obecnie jesteśmy liderem wśród szkół-wytrwajmy do końca. Trzymamy kciuki.

          • Warsztaty w Urzędzie Pracy - Va

            /21.05.2026/

            Czym skorupka za młodu ....

            W czwartek, 21 maja, uczniowie klasy 5a giżyckiej Siódemeczki wybrali sie na warsztaty do Urzędu Pracy. Tak, tak, dobrze przeczytaliście  Przywitała Nas przemiła p. Ania, ktora opowiedziała Nam, czym sie zajmuje Urząd Pracy, oprowadziła Nas po budynku i pokazała kilka zawodów za pomocą gogli VR. Uczniowie wcielili się w kosmetyczkę, mechanika samochodowego i elektryka. Było to ciekawe doświadczenie.

            Dziękujemy p. Kasi Koletyńskiej, która zorganizowała Nam te warsztaty, a p. Ani Januszko za ich przeprowadzenie.

            A, i dostalismy fajne prezenciki, dziękujemy  

          • Klasa 7b na biwaku w Rynie

            /21.05.2026/

            W dniach 18 – 20 maja uczniowie klasy 7b nie przyszli do szkoły. Postanowili bowiem odpocząć od klasówek, kartkówek, lekcji i zrelaksować się na łonie natury. Na miejsce grupowego wypoczynku wybrali Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Zofiówka” w Rynie. Choć do ośrodka dojechaliśmy w deszczu , a ciężkie szare chmury nie zwiastowały pogodnej aury, około południa niebo się przetarło i wyjrzało słońce. Od razu wszystkim poprawiły się humory i nie opuszczały nas do samego końca klasowej imprezy.  Dobry los nam sprzyjał: błękitne niebo, słońce, przyjemne ciepło i piękne widoki to przecież gwarancja udanego biwaku. W otoczeniu urokliwej mazurskiej przyrody każdy znalazł dla siebie jakąś formę aktywności. Jedni grali w piłkę, inni w badmintona, był też czas na wędkowanie, wylegiwanie się w słońcu na molo lub wesołą pogawędkę. Ku zadowoleniu naszej wychowawczyni telefony poszły w kąt! Odnaleźliśmy bowiem przyjemność w przebywaniu w swoim towarzystwie i wspólnym spędzaniu czasu. Atrakcją była piesza wycieczka po okolicy, wypad na lody do Rynu i wspólne zakupy na ognisko, a potem przygotowywanie wieczornego posiłku. Nic tak nie smakuje jak kiełbaski pieczone nad ogniskiem i kolacja spożywana nad jeziorem pod gwiazdami. Po zakończonej klasowej imprezie nikt z nas nie miał wątpliwości, że nasze Mazury to najpiękniejszy region w Polsce! Ten wspólny biwak przypomniał nam, że zostało tylko kilka tygodni do wakacji!

             

          • Lekcja cyfrowego bezpieczeństwa - Id

            21.05.2026/

             Dziś klasa 1D uczestniczyła w webinarze na żywo „Pułapki sztucznej inteligencji”, zorganizowanym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

            Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in.: jak rozpoznawać fałszywe treści generowane przez AI, czym są deepfake’i i manipulacja w sieci, jakie zagrożenia wiążą się z udostępnianiem danych w internecie, jak odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać ze sztucznej inteligencji.

            To była cenna lekcja cyfrowego bezpieczeństwa i świadomego korzystania z nowoczesnych technologii. 

            Dziękujemy organizatorom za interesujący i bardzo aktualny webinar! #AI #BezpieczeństwoWSieci #UKE #EdukacjaCyfrowa #Klasa1D

          • Zbiórka dla Kociętnika

            🐾 Pomóżmy kociakom z giżyckiego Stowarzyszenia Brat Kot! 🐾

            Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

            Każdego dnia w giżyckim Stowarzyszeniu Brat Kot na pomoc czekają małe, porzucone i często chore koty. Wiele z nich zaznało już głodu, chłodu i samotności. Dziś to my możemy sprawić, że poczują się bezpieczne, najedzone i kochane. ❤️

            Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę darów dla potrzebujących kociaków. Nawet najmniejsza pomoc ma ogromne znaczenie — jedna puszka karmy czy paczka żwirku może realnie poprawić los zwierząt, które nie potrafią same poprosić o pomoc.

            🐱 Potrzebne są między innymi:

            • karma sucha i mokra,
            • koce,
            • żwirek,
            • podkłady higieniczne,
            • ręczniki papierowe,
            • worki na śmieci (60 l i większe),
            • rękawiczki jednorazowe i lateksowe,
            • płyny do mycia podłóg i szyb,
            • gąbki do naczyń oraz inne środki czystości.

            📦 Dary zapakowane w reklamówki i podpisane imieniem, nazwiskiem oraz klasą ucznia prosimy zostawiać pod stolikiem przy portierni.

            📅 Zbiórka trwa do 29 maja 2026 r. (piątek).

            Nie przechodźmy obojętnie. Razem możemy podarować tym zwierzakom trochę ciepła, troski i nadziei.